יבוא מסין - יבוא מסין

יבוא מסין

היבוא מסין התאפיין בעלויות יצור נמוכות של סין, למרות זאת, לא פעם מתגלה כי עם התקדמות הסחר העולמי חשוב לבחון את מכלול הפרמטרים לפני שמייבאים מסין או מכל מדינה אחרת.

בכל תחום בעסקים ולא רק ביבוא חשוב לבדוק בדיקה מעמיקה את הכדאיות, הרבה לפני שמתחילים, בדיקה מעמיקה משמעה לא רק כמה עולה אותו מוצר שרוצים לייבא אלא גם האם יש דרישה לאותו מוצר, מהי התפוצה הקיימת לאותו מוצר וכמובן מהי העלות של יבוא המוצר, הבדיקות והאישורים הנדרשים ועוד. לכאורה יבוא מסין נשמע כזול ופתרון פשוט לכל יזם שמעוניין לייבא. העבודה הנדרשת היא למצוא ספק אמין שיש לו מוצר איכותי ולייבא אותו, מתוך הנחה שכוח העבודה הזול מוזיל את המוצר. אבל חוסר ידע יכול להפוך את היבוא ליקר מאוד בשל גורמים שונים שלא נלקחים בחשבון.

פרט המכס- לאחר שבדקתם שאכן יש ביקוש ומצאתם את המוצר המנצח חשוב לבדוק את הדרישות כפי שמפורטות בפרט המכס של המוצר. יתכן שהעלויות גבוהות, עד שממש לא ישתלם לייבא את המוצר.

עלויות הובלה –חשוב לבדוק מהן עלויות ההובלה, במקרים רבים עלויות ההובלה מייקרות את המחיר והופכות אותו ללא כדאי. ו לכן חשוב לקחת בחשבון שאם אתם מייבאים מוצרים גדולים חשוב לבדוק על מקום לאחסון המוצרים, במקום מסודר ומאובטח.

דרישות רגולטוריות-יבוא מוצרים לישראל מחייב בדיקת התאמה לתקן או לדרישות רגולטוריות של אותו מוצר, אם אתם מעוניינים לייבא מוצר אלקטרוני שמשדר בתדר מסויים תצטרכו גם אישור של משרד התקשורת, מוצר צריכה ידרש  לעמוד בדרישות התקן למוצר, מוצרי בריאות נדרש אישור של משרד הבריאות. לכן חשוב לברר מראש מהם האישורים הנדרשים.

בדיקות התאמה לתקן – כל תהליך אישור יבוא של מוצר גם אם מדובר בהבאת מוצר לשם דוגמה מחייב הגדרת פרט המכס, הנעשה לרוב על ידי עמיל המכס. פרט המכס מגדיר את המוצר. צו יבוא חופשי, התשע”ד-2014  (להלן – צו יבוא חופשי) הינו דבר חקיקה שבו מרוכזות דרישות רגולטוריות טכניות בהן חייבים לעמוד מוצרים מיובאים מסוימים בשלב שחרורם מהמכס. בדיקה זו מטרתה לוודא כי המוצרים אינם פוגעים במשתמשים.  לכן לפני שאתם מייבאים מוצר חשוב להביא דוגמה של המוצר אותו אתם רוצם לייבא, לבדיקת הדגם וזאת בטרם יבוא של המשלוח כולו. במידה והיבואן יקבל אישור שהתוצאות חיוביות, תופק תעודה חיובית שתשמש ליבואן אישור דגם עליה ניתן להתבסס בבדיקות משלוח למשלוחים עתידיים של אותו מוצר מאותו דגם, מאותו ייצרן ומאותה ארץ יבוא.

דילוג לתוכן